Латинският вариант на името Артур (“Arturius”) през въпросния период вече е излязъл от употреба и се среща единствено в документи, запазени от VII век. Споровете в тази област продължават...
През 1827 г. крал Едуард I заповядва костите на Артур да бъдат извадени и изложени на публично място, за да се превърнат в свидетелство за безвъзвратната кончина на легендарния герой.
През XII-ти век историкът Джефри Монмутски написва - “История на кралство Британия”, където решава да помести и историята на келтския герой крал Артур, който ранен в битка бил отнесен на остров Авалон.
Тодор Каблешков изпраща до Панагюрище писмо, подписано символично с кръвта на едно от убитите заптиета. То остава в историята като “Кървавото писмо” и с него Каблешков приканва всички българи към бунт.
203 рисунки от времето на аборигените са открити в пещера, намираща се в национален парк Волем в Австралия. Точното местоположение на древните изображения се пази в тайна.
Древните царе на Нубия били погребвани в огромни могили, всяка от тях изградена от глинени тухли и разделена на две от коридор в посока изток-запад. Смята се, че слугите също били погребвани, но живи!