![]() |
“The Last Tour” на шведската бойна машина “Sabaton” ще премине и през София на 10 март 2017 г. Събитието ще се състои в зала “Универсиада” по покана на компания BGTSC. Като специални гости на сцената редом до “Sabaton” ще изнесат зрелищно шоу и хеви метъл легендите “Accept”.
Турнето е в подкрепа на албума на “Sabaton” – “The Last Stand”, продуциран от Peter Tagtgren (“Hypocrisy”, “Pain”) и с дата на излизане 19 август 2016 г.
Китаристът Wolf Hofman от “Accept” коментира: “Да приемем това турне със “Sabaton” е резултат от много доброто приятелство, което има между групите ни. Беше огромно удоволствие да направим турне с тях в САЩ, а и следим кариерата им отдавна и с уважение. Не сме виждали преди друга група, която да има толкова ясна представа за това къде иска да отиде, а и е доста рядко срещано да видиш банда, която толкова успешно да превръща представите си в действия. “Sabaton” са една много здраво работеща банда и сериозен модел на подражание за амбициозните музиканти и младите групи. Нямаме търпение да настъпи време за това вълнуващо турне – особено след като сме в студиото от известно време и започва вече да ни тресе клаустрофобия...“
Билети за съвместното шоу на “Sabaton” и “Accept” се продават онлайн и в мрежата на Eventim в цялата страна от днес (21 юни). Местата, от които могат да бъдат закупени са: магазините на Orange, Пикадили, Technopolis, Техномаркет, Usit Colours, Outlet Alex, магазин Яко, На Тъмно, Metal Heaven, Фотосинтезис, Office 1 Superstore, касите на Изи Пей, билетен център НДК, Дворец на културата и спорта – Варна, Пловдив – билетна каса пред общината. бензиностанции OMV.
От днес (21 юни) и до 13:00 ч. този петък (24 юни) билетите ще са с 10% намаление и на цена от 54 лева. След това и до деня на концерта те ще се продават на цена 60 лева. В случай на налични места, в деня на събитието и на място в залата входът ще е 69 лева.
Предстои обявяването на допълнителна информация, както и подгряващата група!