Geoff_Tate_Eventim
 
Търси: 

МЕНЮ
Начало
Новини
Интервю
Музика
Киномания
Декор
Здраве
Спорт
АвтоМото
Оживление
Желание
Невероятно е, че...

АНКЕТА
Кой е любимият ви филм с Брад Пит?

Боен клуб
Седем
Гадни копилета
Z-та световна война
12 маймуни
Троя
Гепи

 
   Резултати

Противоречивите теории за взрива в Тунгуската тайга (част първа)
 
05 Юли, 2006
Противоречивите теории за взрива в Тунгуската тайга  (част първа)В централната част на Сибир, недалеч от Байкалското езеро, мощен взрив разтърсва околността. Детонацията се чува в радиус 800 км и е толкова силна, че хората, намиращи се наблизо, за миг оглушават.

На 30 юни 1908 г. в 7 часа и 17 минути в Сибир се случва събитие, което науката и до днес се опитва да разгадае. Става дума за взрива в Тунгуската тайга. Какви са причините за катастрофата, станала близо до реката Подкаменна Тунгуска (десен приток на Енисей) в Красноярския край, остава загадка, чието разрешаване тепърва предстои!

И така, сутринта на 30 юни в централната част на Сибир, недалеч от Байкалското езеро, мощен взрив разтърсва околността. Детонацията се чува в радиус 800 км. и е толкова силна, че хората, намиращи се близо до мястото на взрива, за миг оглушават.

Сеизмографските институти в целия свят отбелязват мощни сътресения на земните пластовеСеизмографските институти в целия свят отбелязват мощни сътресения на земните пластове. Машинистът на транссибирската железница спира влака, защото се страхува, че той ще дерайлира от вибриращата линия. Гигантски облак покрива цялото небе и в тунгуския район се изсипва черен дъжд. В Хайделберг нощта става внезапно толкова светла, както в Петербург. В Лондон хората питат полицията на какво се дължи появяването на черните облаци по чистото синьо небе.

Много са причините, поради които не е започнато разследване на събитието веднага след взрива. Годината е 1908 г. Все още хората не разполагат с технически средства, които да помогнат при изясняването на същността на експлозията. Властите на царска Русия не са особено заинтересувани от такъв вид изследвания.

Впрочем самото пътуване към един толкова отдалечен район като Тунгуска в онези времена е твърде рисковано и въпреки че руските и чуждестранните вестници пишат надълго и нашироко за явленията, наблюдавани на разстояние хилади километра от мястото на взрива, все пак достоверни описания от райна на експлозията не са открити.


прочитания: 5629

Faun_Eventim_2

За нас Контакти Връзки Реклама Фотогалерия

Free Page Rank Tool
2005 © интернет медия Обектив. Всички права запазени. Публикуването на материали от сайта става само със
съгласието на екипа и посочване на източника. За контакти: info@obektiv.info